Zvolenský zámok opäť po roku ožije hrdinskými rytiermi, zručnými remeselníkmi, šikovnými umelcami a poctivými vinármi či farmármi. Svoje brány otvorí deťom, aj dospelým so zaujímavým a bohatým programom počas celého víkendu (18.5.- 19.5.2019).

V sobotu, 18. mája po otvorení zámockých brán a privítaní návštevníkov bude nasledovať dobýjanie slameného hradu detskou armádou. Následne budú pokračovať šermiarske súboje a sokoliarske predstavenia a pre deti je pripravená i rytierska zábavná dráha.

V poobedňajších hodinách SNG pozve návštevníkov aj do interiéru zámku a doplní program o aktivity v rámci podujatia Noc múzeí a galérií. Poobedie na zámku bude patriť pasovaniu detí za rytierov a večer si môžete vychutnať koncert legendárneho jazzového sexteta Sklerotici na zámku a tiež recitál stredovekej hudby a poézie po západe slnka.

Aj nedeľa sa bude niesť v predzvesti Dňa detí a v duchu udatných rytierov. Určite nevynechajte lukostrelecký turnaj a verbovanie detí do kráľovskej armády. Čas obeda bude doplnený recitálom stredovekej hudby a pred pasovaním za rytierov sa deti na chvíľu započúvajú aj do rozprávky. Poobede sa môžete opäť tešiť na šermiarske ukážky súbojov, sokoliarov, divadelné predstavenia, orientálne tance a aj zaujímavú prednášku o výrobe mečov. V nedeľu zámok uzavrie svoje brány o 17-tej hodine.

Počas celého víkendu budete môcť okrem bohatého hudobného a divadelného programu vidieť aj mini ZOO, výstavu dravcov a navštíviť remeselnú uličku plnú šikovných majstrov. Hlad a smäd určite zaženiete pri výbere z ponuky špecialít dobovej kuchyne a pri návšteve obľúbenej vínnej uličky. Príďte aj vy zažiť hradné slávnosti plné zábavného programu (nielen) pre rodiny s deťmi.

Zabudnuté remeslá sú inovované podujatie, ktoré sa už minulý rok tešilo veľkému záujmu nielen domácich obyvateľov a návštevníkov z regiónu, ale dokonca aj širšieho okolia. Jeho cieľom je opätovne oživiť priestor zámku popri galérii aj historickými aktivitami. Podrobný program aktuálneho ročníka nájdete na nasledujúcej stránke a atmosféru z minulého roka vám zase priblíži toto video.