Už po sedemnástykrát sa môžu návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea zoznámiť s maturitnými prácami študentov, končiacich štúdium v študijných odboroch Tvorba nábytku a interiéru a Drevárstvo a nábytkárstvo.

V tomto ročníku dostali možnosť prezentovať výsledky vlastných projektov maturanti, prevažne dizajnéri. V rámci svojej maturitnej práce vytvorili a na výstave predstavujú dizajnérske riešenia formou posteru, modelu a makety interiéru, v ktorej je zakomponovaný navrhovaný prvok nábytku.

pozvanka 2015_mailNa výstave bude možné vidieť návrhy verejného sedenia, odpočinkového sedenia, barových stoličiek, konferenčných stolíkov, pracovných skladacích stolov, úložný nábytok, ako i nábytkové solitéry. Pozornosť bude určite pútať funkčný prototyp skladacej stoličky „WOOMI“, ktorej autorkou je Mariana Kubová. Jej návrh získal na výstave“Mladý tvorca 2015″ v Nitre, v súťaži Ministerstva hospodárstva SR o „TOP výrobok“ v kategórii Drevospracujúca výroba prvé miesto.
Študentov odboru Tvorba nábytku a interiéru viedli pedagógovia Ing. Ivana Chovancová a Mgr. Jiří Dvořáček.

Popri maturitných prácach budú študenti tretieho ročníka študijného odboru Tvorba nábytku a interiéru prezentovať svoje prototypy sedenia z recyklovaných materiálov (sedenie z odpadu).
Na výstave bude prezentovať svoj funkčný prototyp komody s podsvietením pod názvom „FLASH“ aj náš kolega, majster odbornej výchovy, Mgr. Stanislav Bačík. Okrem dizajnérov bude prezentovaný aj študijný odbor Drevárstvoa nábytkárstvo, a to hlavne zaujímavým materiálovým a konštrukčným riešením jedálenského stola. Autorom stola je maturant Pavol Šturák. Vedúcim študijného odboru Drevárstvo a nábytkárstvo je pedagóg Ing. Radoslav Barcík.

SOŠ drevárska Zvolen získala na 23. ročníku celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl „Mladý tvorca 2015“ v Nitre„Cenu predsedu BBSK“za najlepšiu expozíciu spomedzi zúčastnených škôl z Banskobystrického kraja.

Maturitné práce študentov SOŠ drevárskej vo Zvolene si návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea budú môcť pozrieť od 12. mája do 6. júna 2015, pondelok až piatok, v čase od 9.00 do 17.00 hod.