Už v utorok, 6. februára sa od 16.30 h v študovni Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra v Zvolene uskutoční zaujímavá prednáška cestovateľa a fotografa Miroslava Vojteka. Tento dobrodruh sa podelí so svojimi zážitkami z cesty Pobrežím Slonoviny, krajiny ležiacej v Západnej Afrike od Abidžanu po San Pedro.

Miroslav Vojtek v priebehu svojej cesty preskúmal vzácne mangrovy na rieke Sassandra, navštívil kakaové plantáže a prešiel aj rybárskymi dedinami Niega a Drévin. V rámci dobrodružstva ochutnal miestne špeciality počas pobytu v kempingu na samote v Pauly Rock a záverečným bodom jeho cesty bol Abidžan, chaotické mesto s bohatou históriou.

Pobrežie Slonoviny je známe svojimi zásobami kakaa, kaučuku, zlata a diamantov. Okrem toho hrá dôležitú úlohu v miestnej ekonomike rybolov a textilný priemysel. Prednáška sľubuje zaujímavý pohľad na divokú prírodu tohto regiónu, doplnený fascinujúcimi fotografiami Miroslava Vojteka.

Vstup na prednášku je voľný a prítomní budú mať príležitosť dozvedieť sa o kultúre, prírode a fascinujúcich aspektoch života v Pobreží Slonoviny. Ak máte radi cestovanie a objavovanie nových miest, táto prednáška je pre vás skvelou príležitosťou.