Predaj Železničnej polikliniky neďaleko Zvolenského zámku vo Zvolene je pozastavený. TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

Svoj majetok predávali železnice formou ponukového konania. Pripomenula, že rozhodnutím Správnej rady ŽSR však zastavili predaj železničných polikliník. „O opätovnom spustení predaja budeme informovať,“ spresnila.

V ponukovom konaní bola zvolenská poliklinika vo vyvolávacej cene 2.241.000 eur bez DPH. „Uvedená suma zahŕňa 10-percentnú zľavu oproti počiatočnej vyvolávacej cene,“ podotkla v lete.

Poliklinika sa nachádza v zastavanom území, v širšom centre mesta Zvolen. Areál tvoria tri budovy, poliklinika, rehabilitácia a trafostanica. „Dominantná je šesťposchodová budova polikliniky s menším dvorom so spevnenou plochou na parkovanie. Celková rozloha areálu predstavuje 1297 štvorcových metrov,“ uviedla hovorkyňa.

Spomenula, že tento zvolenský areál je klasifikovaný ako prebytočný majetok ŽSR a nesúvisí s ich hlavnou činnosťou. Ako doplnila, je to objekt, ktorý železnice ponúkali záujemcom v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu.