Ide o dôležitý interiérový dizajnový prvok, ktorý má okrem estetických vlastností aj tie praktické. Ich výber nie je dobré podceniť hlavne v miestnostiach, kde trávia svoj čas deti.

Deti si v izbách, v ktorých prežijú viac času počas prvých rokov svojho života, budú vyžadovať zo strany kobercov aj špeciálnejšie funkcie. V prvom rade si ale musíte uvedomiť, že hlavne v detskej izbe sú vhodnejšie ako podlahy.

Koberce do detskej izby aj ako bezpečnostný prvok

Prečo po nich teda v týchto miestnostiach siahnuť? Koberce do detskej izby sú totiž útulné a praktické. To sa týka mladších aj starších detí. Tie ocenia ich mäkkosť, ktorá je vhodná hlavne pri čase strávenom hraním sa. V tomto veku často dochádza k ich pádom a koberce ich budú dostatočne tlmiť tak, aby nedošlo k nepríjemným zraneniam. Pri pohybe ležia alebo lozia, pre čo sa bude hodiť aj ich izolačná schopnosť. Kobercami môžete vhodne rozdeliť miestnosť na jednotlivé zóny. Myslíte aj na pády predmetov na zem, ktoré vďaka kobercom podlahu nepoškodia a samé sa neznehodnotia.

Koberce do spálne pre pokojný detský spánok

Deti však netrávia čas len v detskej izbe. Po príchode z pôrodnice budú pravdepodobne spávať v spálni. Koberce do spálne by tiež mali byť tomuto obdobiu svojim spôsobom prispôsobené. Pre pokojný spánok detí dokážu vhodne stlmiť hluk a pre rodičov bude dôležité možno aj to, že zvýšia komfort a tichosť ich došľapov. Aj tu oceníte tepelné izolačné vlastnosti. A nie je vôbec nutnosťou, že ho po presune detí do ich samostatnej izby budete musieť meniť. Pohrajte sa s dĺžkou vlasov či materiálmi a zaborte svoje bosé nohy do mäkkého koberca po dlhé roky po jeho kúpe.

Na čo si dať pozor pri ich výbere

Ak ste sa rozhodli zadovážiť si koberec vhodný pre deti, odporúčame vám sa sústrediť na štyri konkrétne záležitosti. Kvalitné predajne a e-shopy, medzi ktoré patrí aj Najkoberce.sk, dnes už ponúkajú naozaj praktické koberce. Pozor si dávajte na náchylnosť na zašpinenie alebo zachytávanie prachu, čo sa stáva hlavne pri veľmi vysokých vlasoch, tzv. shaggy koberce. Pohrať sa môžete aj s ich veľkosťami, vzormi a farebnými materiálmi. Najdôležitejším faktorom pre spokojnosť je ale kvalita materiálu. Vsaďte skôr na pevné prevedenia, aj v našich končinách sa tešia popularite látky ako bavlna alebo vlna.