PR článok | 23.9.2018

Prečo sa oplatí uprednostniť nákup kvalitných prírodných a bavlnených tkanín?

Výrobcovia produkujú každoročne stále väčšie množstvo variácií syntetických tkanín, ktoré plnia výklady obchodov a známych módnych domov, pričom ich dizajnéri s čoraz vyššou obľubou využívajú pri vývoji nových odevov.

Napriek tomuto trendu sa ale ľudia snažia dávať prednosť aj nákupu kvalitných prírodných tkanín. A jedným z najjasnejších zástupcov tohto druhu je práve bavlna.

Bavlna je prírodné vlákno, ktoré sa získava z rastlinnej bavlny, ktorej hromadná výroba sa začala v Indii, kde aj stále rastie. V minulosti bola vysoko cenená, no dodnes si vďaka vysokej kvalite zachovala na trhu svoje významné miesto.

Bavlnené vlákna sú veľmi ľahké a tenké. Tento materiál je považovaný za pomerne silný, má vynikajúcu chemickú odolnosť a na rozdiel od niektorých iných druhov plátna, sa nerozpadá pod vplyvom svetla a vody. Tiež má dobrú hygroskopickosť, čo znamená, že oblečenie môže absorbovať a odstrániť vlhkosť z povrchu pokožky a nechať ju tak dýchať. Na rozdiel od nepopierateľných výhod, má bavlnená tkanina aj jedno mínus – rýchlo sa vo svojom tvare mení (krčí), a preto sa stáva náchylnou k rôznym deformáciám.

Vlastnosti, ktoré môžete využiť pri výbere bavlnenej látky na oblečenie

Spomedzi všetkých typov prírodných materiálov, má bavlnená látka vedúcu pozíciu a milióny ľudí vyberá výrobky z tejto tkaniny kvôli jej úžasným vlastnostiam.

Bavlna dýcha

Ako už bolo spomenuté vyššie, vynikajúca hygroskopicita poskytuje pri nosení oblečenia z tejto látky ten najvyšší komfort počas celého dňa. Je to tiež veľmi trvanlivý materiál, vďaka čomu bavlnená metráž používa nielen v textilnom priemysle, ale aj na čalúnenie a šitie detských hračiek.

Termoplastický zázrak

Bavlna sa veľmi dobre žehlí, pretože je termoplastická, čo sa pri jej náchylnosti na deformovanie tvaru veľmi dobre zíde. Tieto vlastnosti samozrejme nemôžete čakať od predajcov textilu z východných krajín. Bavlnené veci sú o úplne inej kvalite, ktorá aj niečo vydrží.

Môžete si vybrať z viacerých druhov bavlny

Nie je vždy dobré, ak je odev z čisto a stopercentnej bavlny, pretože v niektorých ohľadoch nie je úplne spoľahlivá. Aj z tohto dôvodu môžu byť vlákna zo syntetických materiálov do zloženia konkrétnej tkaniny pridané, čo jej nijakým spôsobom neuškodí, ale naopak dodáva ďalšie jedinečné vlastnosti. No a práve v dôsledku toho sa vytvárajú nové druhy bavlny, ktoré si môžete pre svoje potreby vybrať aj online.

Poradí si s nepríjemným zápachom

Spomínali sme, že bavlna je vzdušný materiál, vďaka čomu nebude vaše oblečenie zapáchať ani keď sa spotíte. Spolu s bezkonkurenčnou jemnosťou, to bude však len ďalší bonus, pre ktorý sa stáva stále viac populárnejšou vo svete, ktorý je presýtený umelinami.

Skúste sa o tom presvedčiť aj vy a vyberajte si pre svoje oblečenie len tú najvyššiu kvalitu, ktorou bavlna určite je.