V súčasnosti pri zariaďovaní interiéru Vášho bytu či domu máme na výber technológie, materiály a rôzne štýly. Napriek tomu sú sklenené prvky stále najobľúbenejšie. Sú spojené predovšetkým s luxusom a eleganciou, aj keď to netreba preháňať. Decentné sklenené detaily potešia nielen oči členov domácnosti, ale potešia aj svojou funkčnosťou.

Použitie skla v interiéroch

Sklenené zariadenie interiérov sa používa v domoch, ale aj vo verejných priestoroch. Existuje veľa nápadov na použitie skla v miestnostiach a niekoľko z nich sa objavuje často. V internetovom obchode Sklo.sk nájdete bohatú ponuku kovania, doplnkov a príslušenstva, ktoré významne obohatia Vaše bývanie.

Sklenené steny – to je najobľúbenejšie použitie skla, ktoré dokonale ladí s moderným štýlom interiérov, ktoré sú v dnešnej dobe tak obľúbené. V domácnostiach najlepšie fungujú sklenené zábradlia a šatníkové skrine. Toto riešenie opticky zväčší miestnosť a zároveň je veľmi funkčné. Na druhej strane sú sklenené dvere veľmi obľúbené vo verejných priestoroch, teda kanceláriách, či zdravotníckych zariadeniach. Dodávajú miestnostiam modernosť a celé zariadenie pôsobí elegantne a esteticky. Sklo sa používa aj vo forme nástenných panelov. Vďaka odolnosti skla sa používajú predovšetkým na miestach, kde bude vystavené vysokej teplote a vlhkosti, teda v kuchyni alebo kúpeľni. Sklenené panely inštalované v priestore medzi nábytkom sú veľmi praktické na použitie, a preto sa mnohí vzdávajú klasických obkladov v prospech sklenených.

Zaujímavým riešením je aj sklenený nábytok a rôzne doplnky. Jedálenský stôl alebo stoličky, konferenčný stolík, TV skriňa a to je len zopár príkladov dokonalého nábytku, ktorý dokáže úplne zmeniť povahu zariadenia interiéru.

Výhody skleneného zariadenia interiéru

Najväčšou výhodou sklenených prvkov je ich univerzálnosť. Na rozdiel od iných materiálov sa sklo perfektne hodí do každého interiéru a dá sa rôzne využiť. Navyše sa dajú úspešne kombinovať s inými materiálmi – drevom, betónom, oceľou, kameňom atď. Vďaka vlastnostiam skla a súčasnej technológii z neho možno vytvárať veľké a zložité konštrukcie, ktoré potešia aj tých najnáročnejších klientov svojou odolnosťou a elegantným vzhľadom. Za zdôraznenie stojí aj fakt, že sklo je priehľadné, takže prepúšťa slnečné lúče. Vďaka tomu bude miestnosť dokonale presvetlená a vykúrená, čo sa premietne do nižších účtov za kúrenie.

Sklenené zariadenie interiéru poskytuje veľa možností, bez prekážok je možné ich dať do takmer každej miestnosti. Je dokonalé do spálne, kúpeľne, obývačky a tiež do verejných priestorov. Možnosť individualizácie, dostupnosť mnohých druhov skla a inšpirácií na jeho využitie robia z každej izby elegantné a moderné miesto na prácu, alebo relax. Nezabudnite, ale aby ste to nepreháňali s množstvom sklenených prvkov a vždy si vyberali odolný a elegantný materiál.