Každý správny športovec či milovník turistiky sa pravdepodobne zhodne na jednom, a to, že by nemalo vo vašom šatníku chýbať takzvané funkčné oblečenie, ktoré mnohí poznajú aj pod pojmom termoprádlo. Aké sú výhody termobielizne a čo so sebou prináša? To sa dozviete v tomto článku.

Turistika, beh či iná športová aktivita nám dodáva prísun potrebných endorfínov a mnoho ľudí sa od týchto aktivít stane doslova závislými. Ak však chcete, aby vám táto aktivita vydržala čo najdlhšie a mohli ste ju vykonávať za každého počasia, je dôležité myslieť aj na správne oblečenie. Základnú vrstvu oblečenia pri športovaní by malo tvoriť takzvané termoprádlo, ktorého výhodou sú práve jeho termoregulačné vlastnosti.

Ako termoprádlo funguje?

Ak by sme mali termoprádlo v jednoduchosti charakterizovať, tak ide o oblečenie, ktoré vás vďaka svojim špeciálnym materiálom, z ktorých bolo vyrobené, drží v suchu, nezadržiava pot a zachováva optimálnu teplotu vášho tela.

Je pritom jedno, či športujete v extrémnych horúčavách, či v chladných mesiacoch. V lete sa vaše telo vďaka termoprádlu nebude prehrievať a v zime vás dokonale zahreje.

Aké termoprádlo si zaobstarať?

Pri výbere termoprádla je dôležité dbať na to, na akú činnosť ho budete využívať. Pri behu vám určite skvelo poslúži krátke termotričko a funkčné šortky.

V prípade turistiky je dôležité dbať na správne oblečenie, a preto by vo vašej výbave nemalo chýbať termotričko s dlhým rukávom, nohavice a ďalšie termoizolačné oblečenie v podobe mikiny či nepremokavej bundy. Všetky typy tohto oblečenia môžete zakúpiť napríklad na stránke Sportrysy.sk, kde vám s výberom ochotne poradia.

Termoprádlo pri bežných aktivitách

Aj napriek tomu, že termoprádlo používajú najmä nadšení športovci či ľudia milujúci turistiku, toto oblečenie môžete využívať aj pri iných činnostiach, akou môže byť napríklad aj taká kratšia prechádzka.