V priestore za Priorom sa mesto doslova vrátilo do svojho vychodeného chodníčka. Dodalo mu dokonca moderného, udržateľného ducha.

Pred niekoľkými rokmi bol medzi obchodným domom a parkovacími plochami vybudovaný nový vydláždený chodník. Zvolenčania si však v trávnatom poraste aj tak „vyšliapali“ ten svoj, na ktorý boli roky zvyknutí.

„Milí Zvolenčania, v týchto dňoch vám vraciame maličký kúsok histórie. Vybudovali sme pre vás chodník z prírodných materiálov presne na mieste, ktorým ste boli kedysi zvyknutí prechádzať. Jeho okolie síce ešte vyzdobíme trvalkami, no už dnes ho môžete využívať,“ s týmito slovami uviedol do života nový prechod zvolenský primátor Vladimír Maňka.

Mlatový chodník z prírodných a polopriepustných materiálov bude obklopený trvalkovým záhonom, ktorý okrem toho, že skrášli celý priestor, podporí aj mestskú biodiverzitu a stane sa útočiskom pre hmyz a vtáky. „Projektom sme chceli ukázať, že aj malé priestranstvá môžu do mesta priniesť príjemnú zeleň a stať sa akousi oázou pre obyvateľov Zvolena, deti i najmenšie zvieratá,“ uviedla referentka pre zeleň Jana Tlučáková.

K výstavbe chodníka pristúpilo mesto Zvolen, do finálnych úprav sa zapojili aj dobrovoľníci z občianskeho združenia Očami prírody. Projekt sa mohol uskutočniť vďaka podpore Ekofondu SPP, n.o., ktorý na obnovu prispel sumou 2 tisíc eur.