Aj keď sú ľudia vo svojich oboroch odborníkmi, neraz sa stalo, že došlo k úrazu, ktorý bol spôsobený nedopatrením alebo chvíľkovou nepozornosťou. Práve takýmto neželaným úrazom sa dá predchádzať aj použitím ochranného a doporučeného príslušenstva. Ide najmä o prácu, pri ktorej sa používajú nástroje, ktoré sami o sebe patria do kategórie „nie veľmi bezpečné“.

Mnoho domácností sa nezaobíde bez klasickej zváračky. Zváračky sú nástrojmi, vďaka ktorým vzniklo mnoho produktov, ktoré doma bežne máte, napríklad interiérové zábradlie, kovový plot či altánok. Používanie zváračky však môže byť nebezpečné, preto existuje príslušenstvo, ktoré mnohí nazývajú nevyhnutným. O aké príslušenstvo ide?

Zváračské rukavice

O nevyhnutnosti rukavíc snáď ani nie je potrebné písať. Predsa sú však na prvom mieste, čo sa týka ochrany tela. Pri výbere rukavíc dbajte na najmä na správnu veľkosť. Správne sediace rukavice vám umožnia čo najlepší úchop predmetov, a zároveň čo najlepšiu motoriku prstov.

Zváračská kukla

Nebezpečné iskry môžu pri chvíľke nepozornosti zasiahnuť citlivé oči. Takéto prípady sú veľmi nepríjemné a najlepšie sa im človek vyhne, ak má tvár schovanú v zváračskej kukle. Nejde len o samotné iskry, žiarenie, ktoré zo zváračky vychádza je pre oči rovnako nebezpečné. Kvalitná kukla má stmievaciu masku, ktorá vám pomáha pozerať sa priamo na miesto, ktoré chcete zvariť.

Kožená zástera

Oblečenie vám pomáha ochrániť telo. Avšak mali by ste mať na sebe aj niečo, čo vám pomôže ochrániť oblečenie. Tým je napríklad kožená zástera, ktorá sa postará o to, že aj po dopade iskier na vaše oblečenie sa nič nestane a oblečenie ostane neporušené a čisté.

Pre používanie zváračky potrebujete aj rôzne iné doplnky, ako napríklad golo sadu alebo sadu nástrčkových kľúčov. Ak sa chystáte stráviť najbližšiu sobotu zváraním, uistite sa, že máte všetko potrebné po ruke.

Prečo sa oplatí kúpiť si celú golo sadu?

  • všetky kľúče na jednom mieste

Golo sady sú uložené v kufríkoch, ktoré sú viac než praktické. Tieto kufríky sú odolné, len tak sa nezničia a po minutí všetkých kľúčov viete kufrík aj naďalej využívať.

  • rôzne veľkosti

Kúpou sady získate niekoľko kľúčov rôznych veľkostí. Nemusíte si tak kupovať kľúče jednotlivo. Všetky potrebné a najvyužívanejšie kľúče nájdete v kufríku.

  • lepšia cena

Keby ste si nástrčkové kľúče kupovali po jednom, vyšli by vás oveľa drahšie. V prípade golo sady tak ušetríte peniaze a k dispozícií budete mať hneď niekoľko kľúčov.