PR článok | Foto: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com | 1.6.2020

Praktické tipy, ako zvýšiť komfort na byte

Každý z nás chce svoj domov zabezpečiť tak, aby sme sa v ňom cítili nielen bezpečne, ale aj komfortne. Snažíme sa vyberať kvalitný nábytok, ale aj doplnky, bez ktorých by interiér vyzeral smutne, fádne. Ak si ale chcete zvýšiť komfort v byte, čo by ste si mali zabezpečiť?

Bezpečnostné dvere

Klasické vchodové dvere vám nezaručia bezpečnosť a komfort, preto je veľmi dôležité nahradiť ich bezpečnostnými dverami. Bytové bezpečnostné dvere majú mechanizmus, zámok, ktorý ani ten najskúsenejší zlodej nemá šancu odomknúť. Pri výbere bezpečnostných dverí si všímajte tieto parametre –  počet istiacich bodov, triedu bezpečnosti, požiarnu odolnosť, zadlabávací zámok, ale aj to, či sa dáva do pôvodnej zárubne, alebo nie.

Ak budete mať bytové bezpečnostné dvere, je istota, že vám do bytu nikto nepovolaný nevnikne.

Plastové okná

Vysoká kvalita, dobré tesnenie a dlhá životnosť materiálu sú veľké prednosti najnovších modelov plastových okien. Zabezpečujú optimálnu a zvukovú izoláciu a tým vám zvyšujú komfort v domácnosti. Máte na výber z kvalitných štandardných plastových okien alebo z nízkoenergetických plastových okien. Oba typy plastových okien sú kvalitné a cenovo prijateľné.

Ak nechcete, aby vám unikalo teplo z interiéru v zime a v lete zase prenikalo teplo do interiéru, oplatí sa vám investovať do moderných plastových okien od slovenských predajcov.

Zvuková izolácia stien a podlahy

Okrem bytových bezpečnostných dverí a moderných plastových okien vám vie zvýšiť komfort v interiéri aj zvuková izolácia. Odporúčame vám zamerať sa na zvukovú izoláciu stien a podlahy. Oceníte to, ak máte hlučných susedov. Ak ste si vedomí, že chôdzou po podlahe rušíte susedov, odporúčame vám aj kročajovú izoláciu, čiže izoláciu podlahy. Výsledok pocítite okamžite!