Rozbehnúť vlastný biznis je pre väčšinu tých, čo ešte nepodnikali, náročné. Ako postupovať, kam ísť a čo všetko je potrebné vybaviť môže nádejných podnikateľov odrádzať od založenia vlastnej firmy, a to aj kvôli všadeprítomnej byrokracii.

Ak ale chcete aj napriek všetkým nástrahám ísť do toho, aké praktické rady oceníte ako začínajúci podnikateľ?

Založenie spoločnosti nechajte na iných

Ak nemáte žiadne skúsenosti s podnikateľských sektorom a neviete, čo všetko je potrebné vybaviť pri založení spoločnosti, nechajte založenie vašej novej spoločnosti na iných. Na Slovensku máte možnosť nájsť si firmu, ktorá sa špecializuje na zakladanie nových spoločností. Okrem toho ponúka aj odborné poradenstvo pri výbere formy podnikania.

Ak necháte založenie spoločnosti na iných, máte istotu, že všetko prebehne v poriadku a vy tak nebudete musieť dodatočne niečo vybavovať. Pri zakladaní novej firmy je potrebné mať legislatívne znalosti, čo máloktorý začínajúci podnikateľ má. Nechajte preto založenie vašej spoločnosti na skúsenejších, na tých, ktorí sa v danom odbore pohybujú dlhé roky a úspešne založili spoločnosť viacerým podnikateľom.

Vyberte si virtuálne sídlo

Ako začínajúci podnikateľ, ktorý si zakladá novú spoločnosť, si musíte vybrať sídlo spoločnosti. Ak ale nemáte financie nazvyš a viete, že nové kancelárske priestory, kde bude sídliť vaša firma, nebudete využívať, vyberte si virtuálne sídlo v centre Bratislavy. Na adrese sa fyzicky nebudete nachádzať, ale vaša firma bude mať sídlo práve na tejto lukratívnej adrese.

Nachádzajú sa na najznámejších bratislavských adresách, vďaka čomu si vás všimne podstatne viac ľudí. Virtuálne sídlo má za úlohu nielen pomôcť s problémom okolo vlastných kancelárskych priestorov, ale dokáže začínajúcim podnikateľom výrazne znížiť výdavky. V porovnaní s klasickým prenájmom kancelárskych priestorov vás vyjde podstatne menej.