Letná dovolenka pre mnohých znamená cestu autom do Chorvátska, či Talianska. Leto však nie je len o jednej „veľkej“ dovolenke, ale často aj o kratších pobytoch, či výletoch. A aj pri nich využívame naše autá.

Chráňte aj kufor vášho auta

Teplé mesiace sú tak obdobím, kedy často „nahrádzame“ kratšie cesty do práce dlhšími jazdami za oddychom. A k tomu je potrebné prispôsobiť aj svoje auto. Okrem toho, že obzvlášť pred jazdou k moru je potrebné nechať si dôkladne skontrolovať technický stav vozidla, aby nedošlo k nepríjemnosti, ktorej sa dalo predísť, zídu sa vám aj rôzne praktické doplnky.

Začnime kufrom vášho auta. Obzvlášť v lete, v období dovoleniek, ho často využívame naozaj naplno. Pri nakladaní a vykladaní ťažkej batožiny ide „ohľaduplnosť“ k autu často bokom a kufor si to naozaj odnesie. Skvelú ochranu predstavujú vaničky do kufra, ktoré ochránia kufor auta pred poškodením.

Okrem množstva batožiny, čo sa vám ešte pri letnom cestovaní autom predstaví? Samozrejme, že teplo, ba až priam horúco. Stačí nechať auto chvíľu zaparkované na slnku a keď otvoríte dvere, dostanete „facku“ od horúceho vzduchu vo vnútri.

Príjemné ovzdušie môžete mať v aute aj bez klimatizácie

Ešteže je už niekoľko rokov klimatizácia v aute bežnou súčasťou výbavy. I keď preháňať to s klimatizáciou nie je práve najzdravším riešením. Rovnako však určité riziko predstavujú aj otvorené okná a s nimi súvisiaci prievan.

S týmto problémom vám však môžu pomôcť praktické deflektory. Regulujú totižto prietok vzduchu do auta tak, že prievan v ňom nevznikne ani pri otvorených viacerých oknách. To však nie je jediná výhoda deflektorov.

Významným spôsobom znižujú aj hluk, ktorý vzniká pri jazde vyššou rýchlosťou s otvoreným oknom. A keď vás počas jazdy zastihne prehánka, vôbec nebudete musieť zatvárať okná. Deflektory ovplyvňujú prúdenie vzduchu takým spôsobom, že sa dažďové kvapky nedostanú do interiéru.