ZVonline.sk, Europa Cinemas | 27.9.2012

Pozrite sa do Havany v Europa Cinemas

Novinkami v Europa Cinemas sú kriminálna dráma Olivera Stonea Divosi a zaujímavý pohľad na Havanu z pohľadu siedmich režisérov.

DIVOSI (Savages)

John Travolta, Salma Hayek a Benicio Del Toro – hviezdne mená vo hviezdnom filme legendárneho režiséra Olivera Stonea.

Rozprávačka  Ophelia žije v spokojnom postmodernom usporiadaní s dvoma chalanmi, ktorí ju ľúbia, a ona ľúbi ich. Navzájom na seba nežiarlia, sú totižto výnimoční. Chon si ako bývalý elitný vojak a žoldnier vypestoval k svetu trochu cynický prístup, na druhej strane nadaný botanik Ben by ho chcel stále zachraňovať. Odlišné povahy spájajú spoločné zážitky zo školy a aj z podnikania. Vďaka Benovým schopnostiam a Chonovým kontaktom predávajú najlepšiu trávu v celej Kalifornii. Je to celkom bezpečné podnikanie, najmä ak majú pod palcom agenta z protidrogového. Iba pár kilometrov na juh od tejto idylky  operujú mexické kartely a jednému z nich sa Benov a Chonov „podnik“ zapáči natoľko, že sa s ním rozhodne spolupracovať. Chalani nie sú hlúpi, aby sa zahrávali s ohňom, a veľkorysú ponuku odmietnu, ibaže šéfka kartelu nepovažuje „Nie“ za odpoveď. Na dosiahnutie správnych odpovedí má svojho zlého muža a aj schopnosť zistiť slabé miesto svojich protivníkov. V Benovom a Chonovom prípade je to ich Ophelia. Ale keď výnimočným chlapcom siahnete na jedinú „vec“, ktorá má v ich živote zmysel, musíte  rátať s tým, že sa dočkáte mimoriadnej odplaty.

Thriller, USA 2012

Hrajú: Aaron Johnson, Blake Lively, John Travolta

 

HAVANA, MILUJEM ŤA (7 días en La Habana)

7 dní, 7 režisérov, 1 vášnivá Havana

PONDELOK (Benicio Del Toro) – Americký mladík Teddy Atkins sa rozhodne využiť ponuku taxikára a zažiť tak jedinečnú, netradičnú jazdu po Havane.

UTOROK (Pablo Trapero) – Významný filmový režisér (Emir Kusturica) prichádza na Kubu prevziať si ocenenie za svoje dielo, jeho osobný život je však v troskách. Kto by čakal, že pomoc nájde u svojho vodiča, z ktorého sa vykľuje skvelý trumpetista.

STREDA (Julio Medem) – Kubánska speváčka Cecillia sa nemôže rozhodnúť medzi sľubnou kariérou v Španielsku a životom v Havane so svojim priateľom Josem.

ŠTVRTOK (Elia Suleiman) – Palestínsky novinár má za úlohu urobiť rozhovor s prominentnou kubánskou osobnosťou. Čakajúc na svoju schôdzku sa potuluje Havanou a postupne zisťuje, že to, čo malo byť pôvodne zabíjaním času, sa zmenilo v test jeho skutočnej osobnosti.

PIATOK (Gasper Noé) – Rodičia atraktívnej afro-kubánskej školáčky Yamilslaidi sú presvedčení, že ich dcéru zbaví očistný rituál kliatby: lásky k dievčatám.

SOBOTA (Juan Carlos Tabío) – Jeden obyčajný deň v živote Mirty, ktorá sa dvoma prácami a výrobou cukroviniek snaží zaistiť potreby svojej rodiny.

NEDEĽA (Laurent Cantet) – Podarí sa Marthe a jej susedom usporiadať obrad pre Pannu Máriu, ktorá sa jej zjavila v sne a chce pre ňu verejnú oslavu… a to v ten istý večer?!

Dráma, Franc./Špan. 2012

Hrajú: Daniel Brühl, Elia Suleiman, Emir Kusturica

 

RESIDENT EVIL 5: ODVETA 3D

(Resident Evil: Retribution)

Smrtiaci vírus spoločnosti Umbrella naďalej pustoší Zem a mení svetovú populáciu na légiu “Nemŕtvych”, ktorí sa živia ľudským mäsom. Poslednou a jedinou nádejou ľudskej rasy je Alice, ktorá sa prebudí uprostred najtajnejšieho zariadenia spoločnosti Umbrella. Pri vnáraní sa do útrob komplexu odhaľuje viac zo svojej tajomnej minulosti. Alice pokračuje v pátraní po osobách zodpovedných za epidémiu. Lov ju zavedie cez Tokio do New Yorku, Washingtonu až do Moskvy a vrcholí neuveriteľným odhalením, ktoré ju donúti, aby prehodnotila všetko, čo si kedy myslela, že je pravda. Pomocou nových spojencov a starých priateľov musí Alice bojovať o prežitie, aby unikla nepriateľskému svetu na pokraji zabudnutia. Odpočítavanie sa začalo…

akčné sci-fi, USA 2012

hrajú: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez

 

NESKROTNÁ 3D (Brave)

Od tvorcov kinohitov Hľadá sa Nemo, Wall-E, či Autá.

Od pradávnych čias si horali v hradoch a sídlach drsnej a tajomnej škótskej Vysočiny odovzdávajú mystické legendy a dávne príbehy o veľkolepých skutkoch. Disney a Pixar vám prinášajú nový príbeh v podobe, akú dokážu vyčariť len oni… Merida je impulzívna dcéra kráľa Fergusa a kráľovnej Elinor. Tí to s ňou rozhodne nemajú ľahké, keďže sa princezná nehodlá podriaďovať prastarým zvykom a tradíciám a má chuť vydať sa svojou cestou. Jej záľuby nie sú vyšívanie a čipkovanie, práve naopak, baví ju šialená jazda na koni, lukostreľba, skrátka to, čo by dievčatám v jej veku malo byť úplne cudzie. Merida svojou tvrdohlavosťou nechtiac spôsobí v kráľovstve úplný chaos. Obráti sa o pomoc na excentrickú čarodejnicu, ktorá síce jej želanie vyplní, avšak dosť svojrázne. Mladá princezná tak musí zozbierať všetky sily a využiť pomoc priateľov, aby zlomila desivú kliatbu, než bude príliš neskoro…

Animovaná komédia, USA 2012

 

 

Fotogaléria