Údajne aj na benzínových pumpách banskobystrického kraja sa objavili podvodníci, ktorí pod zámienkou pomoci lákajú od šoférov finančnú hotovosť. Aj keď Krajské riaditeľstvo Policajného zboru podobné prípady zatiaľ nezaznamenalo, opatrnosť je na mieste.

policia_autoVlna podvodníkov na cestách prišla už aj na Slovensko. Tí predstierajú poruchu auta, prípadne prázdnu nádrž a od dôverčivých vodičov žiadajú finančnú pomoc. „Dnes som jedného z nich videla priamo vo Zvolene! (presnejšie za Zvolenom smerom na R1 na BB) Toto bol tlstý Rumun (čierny ako repa), oblečený ako podnikateľ a bol na VW Passat s nemeckou ŠPZtkou. Skoro sa mi hodil pod auto, tak som musela zastať. Oháňal sa ´vizitkou´ (zafóliovaným ústrižkom z novín), ´zlatým´ prsteňom a hodinkami, ktoré mi chcel dať, ak mu požičiam peniaze, že potrebuje iba 50… 20… 10 euro na benzín, nevie si dať rady, došlo mu palivo a bla bla bla…“ opísala svoju skúsenosť jedna z vodičiek.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru ešte podobné prípady nezaznamenalo. Ako pre BBonline.sk povedala hovorkyňa Mária Faltániová môže to byť aj z dôvodu, že obete dajú podvodníkom peniaze dobrovoľne, a preto nekontaktujú políciu. Zaznamenané sú prípady mimo ciest, kedy páchatelia zneužili dôveru starších ľudí. Vydávajú sa za rodinných príbuzných a pod zámienkou akútnej pomoci žiadajú peniaze.

Prípady podvodníkov na cestách sa doteraz objavovali najmä v oblastiach hraníc s Českou republikou a Rakúskom. Okrem vylákania finančnej hotovosti sa stali aj prípady lúpeží. Podľa zákona hrozí podvodníkom v prípade chytenia trest odňatia slobody až do výšky dvoch rokov.