Katarína Magová | 20.2.2011

Posledný zápas na ľade Martina

Čo sa dá očakávať od zvolenských hráčov v poslednom kole hokejovej Slovnaft extraligy? Pozitívne naladení z piatkového  duelu s Popradom, z ktorého vyšli víťazne si budú chcieť potvrdiť streleckú efektivitu. Každý zápas je niečím špecifický a je na postoji tímov ako sa zachovajú, či sa budú sústrediť plne na maximálny bodový zisk alebo uprednostnia šetrenie síl na dlho očakávané boje Play-off. Čo sa týka bansko-bystrického regiónu pozornosť sa určite bude sústrediť na „baranov“, ktorí privítajú na svojom ľade bratislavský Slovan. HC 05 Banská Bystrica ako vysoko pravdepodobný súper tímu HKm Zvolen v Play-off si bude chcieť určite zabezpečiť víťazstvo po 4 prehratých zápasoch. Závisí od toho psychická pohoda v klube čo môže ovplyvniť východiskovú pozíciu  banskobystrického tímu.

Často skloňovaný náročný program zvolenských hokejistov sa dnes skončí s tímom, ktorý už nemá čo stratiť ale naopak  ani čo získať. Martinčania sa dnes rozlúčia s domácim publikom posledným zápasom v sezóne a neobhája tak úspech z minuloročnej sezóny. Je otázne do akej miery bude nový tréner HKm Jozef Škrak taktizovať a riskovať kompaktnosť tímu, aj keď je možnosť skončiť v prípade víťazstva na 5. mieste. Ktorý tím je ako súper v 1.kole Play-off pre tím Zvolena prijateľnejší?

V prípade prehry alebo remízy to bude Banská Bystrica a v prípade víťazstva, ak nevyhrá Trenčín, tak Slovan Bratislava. Všetko je len v teoretickej rovine.

Vzájomné zápasy v aktuálnom ročníku:
Zvolen – Martin 3:2 pp a sn
Martin – Zvolen 1:5
Zvolen – Martin 0:2
Martin – Zvolen 5:3
Zvolen – Martin 3:0

Štatistiky tímu HKM Zvolen v základnej časti sezóny 2010/2011

Najproduktívnejší hráči (kanadské bodovanie)

Michal Chovan 12 gólov 29 asistencií 41 bodov
Peter Barinka 14 gólov 21 asistencií 35 bodov
Vladislav Baláž 20 gólov 13 asistencií 33 bodov

Brankári (úspešnosť)

Lukáš Škrečko 45 zápasov 92.87%
Matej Kristín 19 zápasov 89.80%