Posledné dva týždne v roku multikino Europa Cinemas obohatí svoj program premietaných filmov o ďalšie dve výborné komédie. Od štvrtka môžete na plátnách sledovať pokračovanie príbehu Grega Jebala (Ben Stiller) s titulom Fotri sú lotri. O týždeň neskôr sa do najväčšieho kina v meste dostane aj film Turistu s hviezdnym obsadením v podobe Johnyho Deppa a Angeliny Jolie.

Zároveň dávame do pozornosti, že multikino bude počas vianočných  a novoročných sviatkov zatvorené  v dňoch 24. – 26. 12. a na Silvestra, resp. Nový rok, 31. 12. – 1. 1.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

FOTRI SÚ LOTRI (Little Fockers)

Najhoršou vecou v živote Grega Jebala je jeho svokor Jack Byrnes. Na to si už za ten čas, čo žije s dcérou bývalého elitného agenta tajných služieb stačil zvyknúť. Greg sa konečne chce stať neformálnou hlavou rodinného klanu, čomu sa pochopiteľne Jack bráni zubami nechtami. U Jebalovcov práve zaklopala na dvere kríza stredného veku. Greg už prišiel na to, že povolanie zdravotný brat nie je to, čo by z neho v očiach jeho 5-ročných dvojičiek robilo hviezdu.. Začne preto po práci fuškárčiť v jednej farmaceutickej firme, čo prebudí radary podozrievavého svokra , zvlášť keď zistí, že tamojšia Gregova nadriadená je viac než rozkošná. Nielen podozrenie z nevery kazí klímu gigantického rodinného stretnutia, ktoré sa uskutoční na počesť oslavy piatych narodenín malých Jebalovcov. Pozvanie na oslavu príjme aj Pamin bývalý priateľ Kevin, Jackov veľký favorit, ktorý sa rozhodne prebudiť bývalé vášne. V dusnej atmosfére sa Greg definitívne rozhodne ukázať celému svetu a predovšetkým svokrovi, že je pravou hlavou rodiny, avšak prostriedky, ktoré pre to zvolí, vytvoria reťazec katastrofálne komických situácií, čo rozhodne neposilní jeho autoritu.

komédia, USA 2010

hrajú: Ben Stiller, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Barbra Streissand, Owen Wilson, Jessica Alba

Už od budúceho týždňa, teda od štvrtka 30. 12. 2010 budete môcť navštíviť aj premietanie filmu Turista s Johnym Deppom a Angelinou Jolie.

TURISTA (The Tourist)

Johnny Depp sa vo filme The Tourist predstaví ako americký turista Frank, ktorého flirtovanie s cudzinkou vedie k celej rade intríg, romantických hier, ale aj k nebezpečenstvu. Počas neplánovaného výletu do Európy, kde si chce Frank zahojiť zlomené srdce, prežije nečakaný románik s Elisou, mimoriadne výnimočnou ženou, ktorá mu zámerne skríži cestu. V úžasnom prostredí Paríža a Benátok, sa ich románik vyvíja rýchlo, no čoskoro sú obaja hrdinovia náhodne zapletení do smrteľnej hry na mačku a myš…

akčná komédia, Franc./USA 2010

hrajú: Angelina Jolie, Johnny Depp

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

Na vlásku 3D (Tangled)

Najnovšia zamotaná komédia zo štúdií Walta Disneyho.

Dlhovlasá princezná Rapunzel strávila celý svoj život zamknutá vo veži, jej jediným spoločníkom je malý, ale zato svojrázny chameleónik. Do ničím nerušeného nudného života náhle vpadne zmätok v podobe šarmantného zlodeja Flynna Ridera. Nečakaná zmena spôsobí, že princezná po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj so spoločníkmi na útek plný dobrodružstva, zamotaných situácií (doslova) a divokých zážitkov…

animovaná komédia, USA 2010

PARANORMAL ACTIVITY 2

Najočakávanejšia hororová udalosť roka. Chce to pevné nervy a pripraviť sa na pár bezsenných nocí.

Neverili by ste, aké strašidelné môžu byť zábery z priemyselných kamier. Keď pred tromi rokmi debutujúci režisér Oren Peli predstavil horor. Kde tieto zábery tvorili základnú záberovú zložku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstúpi do histórie. No stalo sa. Film za pätnásť tisíc dolárov ich zarobil takmer 200 miliónov, čím sa stal, pokiaľ ide o návratnosť investície, jedným z najúspešnejších filmov všetkých čias. Naviac je považovaný za hororový vrchol, pretože túto „duchársku“ historku ustoja len tí skutočne najotrlejší.

horor, USA 2010

hrajú: Katie Featherston, Brian Boland

NARNIA: DOBRODRUŽSTVÁ LODE RANNÝ PÚTNIK   3D

(Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader)

Čarovný svet Narnie sa vracia.

Edmund a Lucia, dve najmladšie z detí Pevensieovcov trávia prázdniny u svojich príbuzných spoločne so svojím neznesiteľným bratrancom Eustaceom. Často tu spomínajú na Narniu a na dobrodružstvá, ktoré tam zažili, keď jedného dňa z ničoho nič ožije obraz lode, ktorý visí v Luciinej izbe a oni sa jeho pomocou dostávajú späť do Narnie. Bohužiaľ aj s bratrancom Eustaceom. Z mora, kam sa prostredníctvom obrazu preniesli, ich zachraňuje kráľ Kaspian desiaty, ktorému deti v predchádzajúcom diele spolu so súrodencami Petrom a Zuzanou, pomohli ku kráľovskému trónu. Teraz sa mladý kráľ na lodi zvanej Ranný pútnik vydáva splniť svoju prísahu a nájsť sedem stratených lordov z Narnie, ktorí sa kedysi dávno stratili počas nebezpečnej výpravy…

dobrodružný/fantasy, USA 2010

hrajú: Ben Barnes, Liam Neeson

MEGAMOZOG 3D (Megamind)

Toto je koniec klasických filmov o superhrdinoch!

Od autorov Shreka.

Megamozog nebol vždy darebák. Keď ho rodičia na vlastnej planéte posadili do vesmírneho vozidla a poslali do sveta, bol celkom milé dieťatko.. Na svoju smolu však pristál na Zemi, priamo uprostred väzenského dvora. A pretože riaditeľ väznice na úpenlivé hrozby väzňov, či si môžu toho drobčeka nechať, reagoval kladne, získal Megamozog hneď niekoľko otcov so zločineckými sklonmi, ktoré mu budú úspešne niekoľko rokov odovzdávať. Dospelý Megamozog trávi všetok čas tým, že provokuje svoju nemesis, hrdinského Metromana, najmä prostredníctvom pravidelných únosov a dômyselného týrania jeho priateľky, rozkošnej televíznej reportérky Roxanne. Zo vzájomnej konfrontácie vždy odchádza tento génius zločinu porazený a ponížený. Berie to však športovo a všetky neúspechy považuje len za cestu k vytýčenému cieľu  – definitívnemu zničeniu Metromana.

animovaná komédia, USA 2010

TACHO

Nová čierna komédia jedného z najúspešnejších českých spevákov súčasnosti

Nová česká čierna komédia, v ktorej adrenalin, rýchle autá a láska, podfarbené vynikajúcou hudbou Daniela Landu, tvoria tri navzájom prepojené príbehy, kde humor v sekunde strieda vážne okamihy. Jedinečnosť filmu dotvára skvelé herecké obsadenie českých, slovenských ale aj zahraničných hercov.

komédia, ČR 2010

hrajú: Daniel Landa, Rudolf Hrušínský, Roman Pomajbo, Kamila Magálová, Daniel Dangl

HARRY POTTER A DARY SMRTI I. (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1)

Najočakávanejšia siedma a posledná časť zo série filmov „Harry Potter“ prichádza v dvoch častiach pod názvom “Harry Potter a Dary smrti”.
V prvej časti “Harry Potter a Dary smrti I” sa Harry, Ron a Hermiona vydávajú na veľmi nebezpečnú misiu – tentoraz bez dohľadu svojich profesorov a predovšetkým bez ochrannej ruky profesora Dumbledora. Musia sa spoľahnúť len na seba viac ako kedykoľvek predtým. Medzitým sa čarodejnícky svet stáva nebezpečným miestom pre všetkých nepriateľov Temného pána. Dlhoočakávaná vojna sa začala a Voldemortovi Smrťožrúti získavajú kontrolu nielen nad Ministerstvom mágie, ale aj nad Rokfortom. Ich úlohou je nájsť poklad, ktorý má pre Voldemorta nevyčísliteľnú hodnotu: Harryho Pottera. Harryho jediná nádej je nájsť Horcruxy skôr ako Voldemort nájde jeho. Pri hľadaní stôp objavuje starý a takmer zabudnutý príbeh – legendu o daroch smrti. Ak by sa legenda stala skutočnosťou, Voldemort získa dlho vytúženú moc. Harryho Pottera, ktorý už viac nie je malým chlapcom teraz čaká úloha, na ktorú sa pripravuje od prvého dňa na Rokforte: rozhodujúci súboj s Voldemortom.

dobrodružný/fantasy, USA 2010

hrajú: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson