V máji do Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene zavíta hosť mesiaca – Divadlo Malá scéna STU Bratislava so svojím novým predstavením. Ide o drámu Posledné mesiace.

Hra vyšla z pera súčasného talianskeho spisovateľa Furia Bordona v roku 1992. V roku 1993 ju autor sám aj režíroval v Empire Theater – Via Mario Pagano. Hra zožala veľký úspech, získala niekoľko ocenení, bola prekladaná a hraná po celom svete. V slovenskej premiére uviedlo hru v januári tohto roku občianske združenie Sonet.

Príbeh je rozprávaním starého profesora literatúry, ktorý nechce otravovať svoje okolie a tak odchádza do domova dôchodcov. Tu má zrazu veľa času a začína analyzovať svoj život aj svet. Ožívajú v ňom príbehy z minulosti. Uvažuje o smrti, o budúcnosti, ktorá ho ešte čaká, o synovi ktorý ho nechápe. V osamelosti sa v myšlienkach obracia na svoju nebohú manželku. Napriek všetkému príbeh nepôsobí negatívne. Je plný bystrej irónie, pozitívneho a láskavého postoju k životu. Dialógy striedavo vyčaria divákovi na tvári úsmev, ale aj  vženú do očí slzy.

V hlavných úlohách sa predstavia František Kovár, Lucia Lapišáková a Přemysl Boublík. O scenár a réžiu sa postaral Miroslav Košický. Hru si môžete prísť pozrieť 10. mája v hlavnej sále DJGT.