Popoluška na ľade zavíta do Zvolena 17. a 18. februára. Cesta po piatich slovenských mestách sa začne v Košiciach, pokračuje v Bratislave, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a Zvolene.

Jeden z najkrajších rozprávkových príbehov, ten o Popoluške, sa dočkal aj svojho veľkolepého spracovania do podoby muzikálovej show na ľade. V licencii americkej spoločnosti World On Ice ju pripravil skúsený režisér Jindřich Šimek. Popoluška počas vianočných sviatkov ukončila svoje veľké a úspešné česko-moravské turné a začiatkom februára 2012 sa predstaví divákom na Slovensku. Cesta po piatich slovenských mestách sa začne v Košiciach, v Bratislave a okrem toho sa na Popolušku môžu těšiť aj v Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a vo Zvolene.

Snáď žiadny rozprávkový príbeh sa neteší takej obľube ako práve ten o Popoluške. Stal sa predobrazom a inšpiráciou mnohých literárnych verzií, filmov, divadelných či baletných inscenácií. Ešte nikdy sa však Popoluška neobjavila v podobe veľkolepého muzikálu na ľade. Popoluška na ľade, na ktorú sa môžu tešiť slovenskí diváci, je koncipovaná ako príbeh inšpirovaný obdobím baroka a nekonečnými hranicami fantázie. Súčasťou inscenácie je nadčasová a variabilná scéna, veľkoplošná filmová projekcia a animácie, bohaté dobové  kostýmy a svetelné efekty. Je zároveň jediným muzikálom na ľade, v ktorom účinkujú herci, speváci, krasokorčuliari zo siedmich krajín a živé zvieratá.

Do projektu Popoluška na ľade sa zapojilo množstvo zvučných mien zo sveta českého showbiznisu. Popolušku a princa naspievali Lucie Bílá a Ondřej Ruml, medzi účinkujúcimi nájdete Jiřího Korna, Martina Dejdara, Sabinu Laurinovú, Josefa Vojteka, Danu Morávkovú, Vlastimila Harapesa, Leonu Machálkovú, Hanku Krížkovú, Magdu Malú a mnohých ďalších. Dvojicu Popolušky a Princa stvárnil ruský krasokorčuliarský pár Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin a česko-nemecký pár Anette Dytrt a David Vincour. Hudbu zložil skladateľ a klavirista Petr Malásek.

Muzikál na ľade je originálnou inscenačnou formou, v ktorej českí autori spájajú prvky muzikálu, divadla a mimoriadnej športovo – korčuliarskej exhibície. Presne takou je aj Popoluška na ľade. Nejde o ľadovú revue, pri ktorej sa korčuľuje na reprodukovanú hudbu. Ide o show, pri ktorej sa na živo predstavujú desiatky profesionálnych a známych hercov a spevákov a vyše štyridsať tých najlepších krasokorčuliarov z viacerých krajín. Jej autor – režisér a scenárista Jindřich Šimek má vo svojom bohatom umeleckom repertoári už dva podobné veľké projekty; prvým bola pôvodná rozprávka Mrázik na ľade a romantický muzikál Rómeo a Júlia. Obe výnimočné inscenácie vypredávali štadióny a stali sa udalosťou sezóny.

Viac informácií, video ukážky a fotografie na: www.PopelkaNaLede.cz  http://www.youtube.com/watch?v=EQuVLiR13no

Predaj vstupeniek: www.ticketportal.sk, www.PopelkaNaLede.cz, predajné miesta