V piatok a sobotu, 23. a 24. septembra, počas Dní dobrovoľníctva budú ľudia v mnohých mestách a obciach Slovenska skrášľovať verejné priestranstvá, pomáhať pri aktivitách s deťmi, triediť knihy v knižniciach či inak pomáhať bez nároku na odmenu v prospech ostatných. V rámci Európskeho roka dobrovoľníctva máte možnosť aj vy prispieť svojim časom a prácou k zlepšeniu životného prostredia v meste.

Združenie Slatinka pripravilo v piatok aj sobotu od 10-tej do 18-tej hodiny čistenie mestského parku Lanice. Pre malých aj veľkých bude pripravené primerané náradie a aj malé občerstvenie, aby pomohli dočistiť aleju v centre parku od konárov a dreva, ktoré tu zostali po ošetrení stromov. Okrem toho budú dobrovoľníci pomáhať pri orezávaní krovín, zberaní odpadkov v parku, osádzaní informačných tabúľ aj drevených búdok pre vtáky.

Aktivity budú prebiehať najmä v okolí aleje, ktorou sa dá prejsť krížom cez Lanice od elektrárenského kanálu ku Hronu. Práce sú vhodné tak pre školákov, ako aj zamestnancov firiem či seniorov, kolektívy aj jednotlivcov. Vo vyčistenej aleji sa v sobotu 15. októbra 2011 uskutoční ďalší ročník Dňa pre Lanice. Ten bude určený nielen dobrovoľníkom, ktorí sa budú podieľať na brigádach v parku, ale aj všetkým obyvateľom Zvolena, ktorí budú chcieť v jesenný deň pobudnúť v prírode v meste.

Viac informácií ako aj kontakty na Združenie Slatinka nájdete TU.