Krajská polícia priblížila detaily tragickej dopravnej nehody, ku ktorej došlo vo štvrtok, 21. decembra v skorých ranných hodinách na ceste I/16 v smere od Zvolena do Detvy.

K nehode malo dôjsť krátko po 2. hodine rannej. „Podľa predbežných zistení z miesta nehody 37-ročný vodič dodávky pravdepodobne vplyvom mikrospánku prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa bočne zrazil s oproti idúcim kamiónom,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

V dodávke muž prevážal šesť spolujazdkýň, išlo o ženy, ktoré v Rakúsku pôsobia ako opatrovateľky a cestovali domov. Pre jednu z nich, 56-ročnú ženu sa jazda pri nehode skončila tragicky, keď na mieste utrpela zranenia, ktorým podľahla. Ďalšia, 57-ročná žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

„Na miesto nehody bol privolaný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a dopravná nehoda, ako aj všetky súvisiace okolnosti sú predmetom vyšetrovania,“ informovala polícia.

Policajti zároveň apelujú na vodičov, aby zvlášť v tomto období kvôli počasiu i zvýšenej premávke jazdili obzvlášť opatrne. Navyše polícia pripomína, že by vodiči pri akomkoľvek náznaku únavy mali radšej zastaviť aspoň na čas si oddýchnuť.