Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala ešte 16. februára v čase okolo 10.30 hodine, na parkovisku za obchodným domom Prior na ulici SNP vo Zvolene.

Doposiaľ neznámy vodič viedol neznáme motorové vozidlo, nezisteného evidenčného čísla a značky, pričom na parkovisku za obchodným domom Prior vo Zvolene, počas cúvania narazil do 85-ročnej chodkyni zo Zvolena, ktorá chcela prejsť z chodníka cez parkovisko.

Po náraze chodkyňa spadla na zem, neznámy vodič s neznámym vozidlom na mieste zastavil, postavil poškodenú na nohy a keďže nežiadala žiadnu inú pomoc z miesta nehody odišiel.

Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu chodkyne, ktorá 6. 3. 2018 vo večerných hodinách zomrela. Polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Polícia žiada neznámeho vodiča, aby sa prihlásil na polícii, ako aj prípadných svedkov tejto dopravnej nehody, aby nám poskytli akékoľvek informácie, ktoré by pomohli nehodu objasniť a zistiť totožnosť vodiča uvedenej dopravnej nehody. Svedkovia sa môžu ozvať telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare PZ.