Polícia vo Zvolene objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v piatok (13.7.) krátko pred 16.00 hodinou v obci Vígľaš. 31-ročný vodič zo Zvolena, viedol osobné motorové vozidlo Citroen Xsara Picaso, po ceste I/50 v obci Vígľaš v smere od Detvy do Zvolena.

Na rovnom úseku cesty po prejazde ľavotočivou zákrutou, mu do jeho jazdnej dráhy, náhle vyšlo spoza oproti nemu idúceho nákladného motorového vozidla, strieborné, osobné motorové vozidlo, nezisteného evidenčného čísla, pravdepodobne značky Seat. V snahe zabrániť zrážke, vodič Citroenu stočil riadenie vozidla vpravo, zišiel mimo cestu do priekopy, kde narazil do zemného valu. K zrážke vozidiel nedošlo, neznáme vozidlo aj s vodičom na mieste nezastalo a z miesta nehody odišlo. Pri dopravnej nehode vodič Citroenu neutrpel zranenie, ľahko sa zranili jeho dvaja synovia vo veku 2 a 7 rokov. Alkohol u vodiča zistený nebol, škoda na jeho vozidle je odhadnutá na 2000 eur.

Polícia prosí svedkov tejto dopravnej nehody, aby jej poskytli akékoľvek informácie, ktoré by nám pomohli pri vypátraní neznámeho vozidla a jeho vodiča. Informácie môžu poskytnúť telefonicky na linku tiesňového volania č. 158, prípadne osobne na Okresnom dopravnom inšpektoráte PZ vo Zvolene.