Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom 32 ročnom Marianovi Vargiczovi z Lučenca.

hladanyvagoczVyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vo Zvolene požiadal o vyhlásenie pátrania po hľadanom Marianovi Vargiczovi, vo veci prečinu podvodu. Hľadaný sa konkrétne v tento veci dopustil podvodu na dôchodkyni, ktorú týmto skutkom pripravil o peniaze.

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil z prečinu podvodu 32-ročného muža z Lučenca. Obvinený 24. 7. v popoludňajších hodinách zatelefonoval do miesta bydliska poškodenej 74-ročnej dôchodkyne z Budče a podvodným konaním ju pripravil o 4680 eur. Polícia po prijatí trestného oznámenia začala trestné stíhanie a podľa popisu páchateľa poškodenou zostavili identikit páchateľa. Po vypočutí svedkov a zabezpečení dôkazov z vyšetrovacieho spisu je jednoznačne preukázané, že skutok spáchal obvinený.

Naposledy sa pohyboval po meste Lučenec, avšak nie je vylúčené, že sa pohybuje aj po iných susedných okresoch. Hľadaný bol v minulosti obvinený aj z násilnej trestnej činnosti (3x lúpež).
Je vysoký je 160 cm, silnej postavy, má čierne vlasy a hnedé oči.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.