Polícia sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu  pri pátraní po nezvestnom 57-ročnom MUDr. Pavlovi Učníkovi, PhD. z Banskej Bystrice.  Ten v nedávnej minulosti riadil aj zvolenskú nemocnicu.

Pavol Učník  je nezvestný od 1. mája, kedy ho naposledy videl jeho syn o 13.00 hodine vo fotoateliéry na Komenského ulici v Banskej Bystrici. Pri odchode nezvestný synovi oznámil, že ide na stretnutie, ktoré nekonkretizoval. Odišiel na osobnom motorovom vozidle  Škoda Octávia combi, vo farbe zelenej metalízy, s evidenčným číslom ZH 058 BF. Od vtedy o ňom nemá nikto žiadne správy.

Popis osoby: je vysoký 177 cm, má približne 110 kg, na krátko strihané šedivé vlasy, modré oči, nosí dioptrické okuliare, tvár má na hladko oholenú.

Popis oblečenia: modré rifle, tričko modrej farby a košeľa s dlhým rukávom.

Polícia od nahlásenia nezvestnosti intenzívne pátra po nezvestnom mužovi ako aj po jeho vozidle, vykonávajú sa previerky na všetkých vytipovaných miestach a o spoluprácu bola požiadaná aj polícia Českej republiky. Aj naďalej prosí polícia občanov, aby akékoľvek informácie o tomto mužovi, prípade o vozidle na ktorom odišiel, oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru alebo na linku tiesňového volania č. 158.