Aktualizácia 7.12.2018 – Polícia hľadaného vypátrala.

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom dvadsaťpäť ročnom Petrovi Králikovi zo Zvolena.

Poverený policajt Obvodného oddelenia PZ Zvolen, požiadal o vyhlásenie pátrania po obvinenom, vo veci prečinu ublíženia na zdraví, spáchaného v súbehu s prečinom výtržníctva. Hľadaný spôsobil poškodenému mužovi fyzickým násilím vážne zranenia.

V stredu 28. novembra pred supermarketom na sídlisku Sekier vo Zvolene, fyzicky napadol mladého muža, čím mu spôsobil zranenia s predpokladanou dobou liečenia dvadsaťosem dní. Poškodený bol prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici, kde podstúpil operáciu zlomených tvárových kostí.

Hľadaný bol aj v minulosti opakovane obvinený z násilnej trestnej činnosti (úmyselné ublíženie na zdraví, nebezpečné vyhrážanie, výtržníctvo). Úmyselne sa skrýva, čím marí vyšetrovanie tohto prípadu.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linku tiesňového volania číslo 158, alebo prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru.