Polícia hľadá svedkov vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok (6. 10.) na ceste medzi Krupinou a Dobrou Nivou. Zrazilo sa tam čelne osobné auto s kamiónom. Pri nehode utrpel ťažké zranenie 30-ročný vodič osobného auta a táto udalosť si vyžiadala uzavretie hlavného ťahu na päť hodín.

Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, osobné auto, ktoré išlo v smere od Krupiny, malo z doposiaľ nezistených príčin prejsť do protismeru a zraziť sa s kamiónom idúcim opačným smerom.

„Vodič osobného auta utrpel ťažké zranenia a zostal zakliesnený v aute. Kamión zastal pri krajnici, pričom poškodil zvodidlá a na cestu vytieklo 300 litrov nafty,“ uvádza polícia.


Vodiča kamióna polícia podrobila dychovej skúške s negatívnym výsledkom, u zraneného vodiča osobného auta nariadila odber biologického materiálu. Na mieste nehody bolo zistené, že vodič osobného auta počas jazdy nepoužíval bezpečnostné pásy.

„V súvislosti s dopravnou nehodou hľadáme svedkov, ktorí v čase udalosti prechádzali okolo a majú informácie, ktoré nám pomôžu k riadnemu vyšetreniu dopravnej nehody,“ dodáva polícia.