Zvolenská polícia eviduje za uplynulý rok zvýšený počet dopravných nehôd s neznámym páchateľom, keď vinník odišiel z miesta bez splnenia si povinnosti účastníka.

V okresoch Zvolen, Detva a Krupina bolo takto zaevidovaných 136 dopravných nehôd a podobný trend pokračuje aj v tomto roku. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

„Vo väčšine prípadov ide len o malé nehody na parkoviskách, prípadne poškodenie plotov, lámp alebo zábradlí, ktoré je možné štandardne riešiť len medzi samotnými účastníkmi cez povinné zmluvné poistenie,“ uvádza polícia. „V prípade privolania polície, keď je skutok zadokumentovaný ako škodová udalosť, hrozí maximálna sankcia 50 eur,“ dodáva.

V prípade, že vodič z miesta odíde a neupovedomí majiteľa poškodeného auta, takáto udalosť je zadokumentovaná a riešená ako dopravná nehoda, začo hrozí pokuta od 200 do 1000 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až na päť rokov.

Dopravná polícia preto apeluje na vodičov, ktorí spôsobia škodu na inom vozidle, aby zotrvali na mieste a upovedomili o spôsobenej škode majiteľa, prípadne aby sami zavolali políciu, ktorá upovedomí majiteľa vozidla a vec zadokumentuje ako škodovú udalosť. „Vodiči tak predídu prípadným vysokým sankciám, ktoré im hrozia v správnom alebo rozkaznom konaní,“ pripomína polícia.