Varovania nezabrali. Do dopravno-bezpečnostnej veľkonočonej policajnej akcie, sa v Banskobystrickom kraji počas pondelka a utorka zapojilo 242 policajtov dopravnej a poriadkovej polície, ktorí zistili až 461 priestupkov.

pzsrNajviac priestupkov 168 bolo za rýchlosť, 45 za zlý technický stav, 44 za jazdu bez osvetlenia, 33 za pásy, 5 za nesprávny spôsob jazdy, 3 za používanie telefónneho prístroja. Požitie alkoholických nápojov (do 0,48 mg/l) policajti zistili u 12 vodičov motorových vozidiel a 12 cyklistov. Trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa dopustili 2 vodiči.

V utorok (2.4.) o 6.35 h dopravní policajti z Brezna zastavili na ceste 1/66 v Brezne časť Zadné Halny, 35 ročného vodiča osobného motorového vozidla VW Passat. V dychu mu namerali 0, 54 miligramu alkoholu (1,13 promile). V utorok (2.4.) o 8.00 h zastavili dopravní policajti zo Zvolena v obci Slatinské Lazy 40-ročného vodiča osobného motorového vozidla Seat Ibiza. Pri dychovej skúške mu namerali 0,82 miligramu alkoholu (1,71 promile). Obidvoch vodičov polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, začo im hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Policajti zadržali spolu 43 vodičských preukazov z toho 14 za alkohol a zadržali aj 19 osvedčení o evidencii vozidla. Napomenutím vyriešili 37 priestupkov a 393 vodičov za priestupky zaplatilo pokutu.

„Napriek upozorneniam polície o dopravno-bezpečnostnej akcii vodiči naďalej porušujú dopravné predpisy. Aj výsledky kontrol počas týchto dní svedčia o potrebe organizovania dopravných kontrol, takže vodiči sa aj v budúcnosti môžu pripraviť na podobné akcie, aby sme pozitívne ovplyvnili bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Dopravná nehodovosť, ako aj jej následky síce klesajú, policajti však aj naďalej budú dohliadať na disciplinovanosť všetkých účastníkov cestnej premávky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.