V rámci akcie „Angelika“ polícia v kraji zaistila viacero osôb, ktoré páchali lúpeže vo viacerých okresoch Banskobystrického kraja. Jedným z objasnených prípadov po tejto akcii je aj lúpež, ku ktorej došlo 4. februára v herni na ulici T. G. Masaryka vo Zvolene.

K incidentu došlo 4. februára v herni na ulici T. G. Masaryka kam vošiel mladý muž. „Prišiel k barovému pultu, za ktorým stála krupierka a na barový pult položil ruku v ktorej držal zbraň. Pýtal si peňaženku, ale reakcia krupierky ho pravdepodobne zaskočila a z herne odišiel. Aj napriek tomu u krupierky vzbudil obavu o jej život a zdravie, pričom jej nespôsobil žiadne zranenia a ani žiadnu škodu na majetku,“ približuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v popise udalosti.

V rámci aktuálnej policajnej akcie polícia zadržala štyroch páchateľov rozličných lúpežných skutkov, ktoré páchali na území Banskobystrického kraja. Jedným z nich je aj 24-ročný Kristián z Banskej Bystrice, ktoré už vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu lúpeže a sudca okresného súdu ho vzal do väzby. Práve on mal byť páchateľom spomínaného pokusu o lúpež vo zvolenskej herni.

V rámci akcie zaistili tiež páchateľa, ktorý rovnako vo februári prepadol čerpaciu stanicu na sídlisku Rudlová-Sásová v Banskej Bystrici a viacerí sa podieľali na násilnom prepadnutí cyklistu v okrese Lučenec.

Na vyšetrovaní spomenutých prípadov polícia ďalej pracuje a nie je vylúčené, že obvinené osoby majú na svedomí aj inú násilnú a majetkovú trestnú činnosť páchanú v okresoch Zvolen a Banská Bystrica.