Polepetko je slovenská rozprávka, ktorú si vďaka humoru, slovným hračkám a veselým pesničkám obľúbilo už niekoľko generácií detí. Úspešné bolo aj jej uvedenie v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene a od novembra ju divadlo zaraďuje opäť do svojho repertoáru.

Rozprávka Polepetko poteší všetkých, ktorí sa trápia nad svojou popletenosťou alebo nad popletenosťou svojich detí. Polepetko sa totiž správa aj rozpráva presne naopak, než chce. Je odlišný a neraz nepochopený. Našťastie však verí svojmu srdcu. Odvážne sa vydá do sveta a zažije prekvapujúce dobrodružstvo.

Rozprávka je určená pre deti od štyroch rokov a poteší aj tých starších, ktorí si pamätajú televízne spracovanie s Mirom Nogom v hlavnej úlohe. Ten osobne navštívil premiéru v roku 2012 a potešil tak Zvolenčanov. V úlohe Polepetka sa vo zvolenskom divadle predstaví herec Daniel Výrostek.

Obnovená premiéra rozprávky Polepetko bude v nedeľu 5. novembra o 15-tej hodine. Po premiére je pre detských divákov pripravená autogramiáda a hravé tvorivé dielne.