Antukový turnaj ATP World Tour 250 Open de Nice Cote d´Azur vo Francúzsku bude mať v deblovej časti aj slovenské zastúpenie zásluhou Zvolenčana Filipa Polášeka. Turnajové trojky Čermák/Polášek si za 1 hodinu a 13 minút poradili s nenasadeným francúzskym párom Celment/Mannarino v dvoch setoch 7:6 (7), 6:1.

Francúzsky pár húževnato vzdoroval najmä v prvom sete, keď sa o víťazovi sady muselo rozhodovať až v tajbrejku. Väčšia zohratosť a deblové skúsenosti zrejme zavážili a priklonili misku váh na česko – slovenskú stranu pomerom 7:6 (7). Druhý set už bol jasnou záležitosťou a nasadené trojky ho získali pomerom 6:1. Filip Polášek a František Čermák premenili päť z deviatich možných brejkbalov a získali 65 lôpt, oproti 53 súperovým, čo napokon rozhodlo. Arnauldovi Clemantovi a Adrianovi Mannarinovi nepomohla ani 100% úspešnosť pri premieňaní brejkbalov, keď v prvom sete premenili dve z dvoch ponúknutých možností. Polášek s Čermákom sa v semifinále stretnú s druhým nasadeným párom Eric Butorac a Julian Rojer, ktorí si vo štvrťfinále taktiež v dvoch setoch poradili s Jonathanom Erlichom a Paulom Hanleyim pomerom 7:5, 6:4.

Polášek má tento týždeň šancu nadviazať na nedávny úspech z antukového turnaja ATP v Belehrade, kde taktiež po boku Františka Čermáka nepripustil ani jednu porážku a pripísal si tak na svoje konto piaty deblový titul z okruhu ATP. Verme, že generálka na blížiaci sa Roland Garros dopadne čo najlepšie a Filip Polášek opäť poskočí zo súčasnej 41. pozície v deblovom rankingu vyššie.