Filip Urban, foto:tenis.sk | 22.2.2011

Polášek opäť v nominácii na Davis Cup

Zvolenský rodák a deblový špecialista Filip Polášek sa opäť ocitol v nominácií nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa na marcový súboj proti Portugalsku. Hrať sa bude 4. – 6. marca na antuke vonku na Estádio Nacional v areáli Clube de Ténis do Jamor v Cruz Quebrade pri Lisabone. Nomináciu by ďalej mali doplniť Lukáš Lacko (121 vo dvojhre), Martin Kližan (169 vo dvojhre) a ďalší deblový špecialista Michal Mertiňák momentálne na 25. mieste v rankingu pre štvorhru.

Takúto zostavu nominoval dnes na tlačovej besede v NTC v Bratislave náš nehrajúci kapitán. Zostavu Portugalska povedie s najväčšou pravdepodobnosťou Frederico Gil, ktorý momentálne okupuje 85. pozíciu v rebríčku dvojhry a ďalej by ho mali doplniť Rui Machado, Leonardo Tavares a Joao Sousa. Portugalčania sú určite z kategórie zdolateľných súperov, ale v tímovej tenisovej súťaži Davis Cup veľkú rolu zohráva aj domáce prostredie a tímový duch.

Filip Polášek hrá momentálne 500 bodový turnaj ATP Abierto Mexicano Telcel v Acapulcu na antuke po boku svojho bývalé stabilného deblového partnera Američana Travisa Parrotta. V prvom kole ich však čakajú nasadené a aj svetové jednotky bratia Bryanovci, ktorí budú ťažkou prekážkou. Držme palce aby sa Filipovi zadarilo nielen na tomto turnaji ale dobre reprezentoval aj Slovenskú republiku a mesto Zvolen v Davis Cupe.

Fotogaléria