Posledný júnový víkend, konkrétne v sobotu 29. júna si bežci budú môcť svoje sily zmerať počas behu na lesných chodníčkoch v okolí Bakovej jamy. Jubilejný piaty ročník Buď FIT, nie len IT bude navyše usporiadaný ako Zero waste, čiže bezodpadové podujatie.

Ako prvé sa na trať postavia deti do desať rokov. Detské preteky odštartujú o 9-tej hodine a pre najmenších účastníkov si organizátori prichystali trať dlhú 400 metrov.

Nasledovať bude hobby okruh v lese s miernym prevýšením, ktorého celková dĺžka predstavuje 4,5 km. V tejto kategórii sa športovcom čas merať nebude a víťazi budú určení podľa toho ako dobehnú do cieľa. Hlavné preteky začnú o 10.00 hod. Trať dlhá 6,5 km znovu povedie po lesnej ceste a lesných chodníkov s približným prevýšením 290 metrov.

Štartovať sa nebude v areáli Isokmanu ako po minulé ročníky, ale pri vstupe do lesa. Tí, ktorí nepoznajú túto cestu, môžu využiť nasledovné GPS súradnice (48.591314, 19.156740). Okrem zmeneného miesta štartu si organizátori pripravili aj ďalšie novinky. Tou hlavnou je, že aktuálny ročník podujatia bude viac ekologickejší.

Bežci si majú so sebou priniesť nie klasickú plastovú fľašu s minerálkou, ale napríklad svoju obľúbenú fľašu či už z bicykla, alebo nejakú inú, ktorú používajú aj pri ďalších príležitostiach. V prípade potreby si do nej budú môcť vodu „načapovať“ aj priamo na mieste.

Posledná novinka predstavuje vynovené štartovacie čísla. Bežci nedostanú klasické papierové či tyvekové, ale bavlnené čísla, ktoré sa budú používať aj na ďalších podujatiach. Na záver pred vyhodnotením bude pripravený krátky kultúrny program a samozrejmosťou zostáva aj občerstvenie. Napríklad taký guláš si športovci tento rok môžu vychutnať z ekologických kompostovateľných misiek.