Digitálne obrazovky sú všade, knihy trochu menej a práve tu začína dilema každého rodiča. Ako presvedčiť dieťa, aby otvorilo knihu, keď mobil vyhráva?
Zvolenské kníhkupectvo Martinus pozýva rodičov detí od šesť rokov na príjemné stretnutie, kde spoločne preskúmajú ako čítanie ovplyvňuje rozvoj dieťaťa, ako deti vnímajú písmenká a čo znamená čitateľský vek. Priblížené im budú i typy detských kníh od klasiky po komiksy až po mangu a získajú rady, ako vybrať knihu, ktorá dieťa naozaj zaujme, a ako ho motivovať k čítaniu aj v digitálnej dobe. Podujatie otvorí taktiež tému postavenia rodiča a učiteľa v živote dieťaťa a psychológie čítania.
Stretnutie povedie Pavlína Rešutíková, lektorka Krajiny čitateľov a pedagogička na základnej škole, ktorá sa podelí o svoje skúsenosti z triedy aj z praxe, tipy, ktoré fungujú, a pohľad odborníka. Súčasťou bude tiež prezentácia a priestor na otázky. Podujatie je vhodné aj pre učiteľov a pedagógov s praktickými tipmi a inšpiráciou, ako nájsť deťom cestu ku knihám aj v digitálnom svete.