Pokračovanie MaňoFESTácie vo zvolenskom klube Wake up. V rámci druhej MaňoFESTácie sa predstavia zoskupenia Marturos, Brain Dealers, Pseudosapiens a Minor.

Marturos je metalová kapela zo Slovenska. Mixuje harmonické elementy old schoolovej metalovej hudby s populárnym a energickým novodobým metalom. Ich skladby obsahujú ťažké, silné a melodické riffy a ostrý ženský vokál.

Brain Dealers je death metalová kapela zo Zvolena, ktorá je na scéne od roku 2019 a hrať bude čistokrvný death… Zaznejú songy z ich aktuálneho EP Hostina, no zahrajú aj novinky.

Pseudosapiens je groove-melodic metalová úderka založená v Revúcej, spája hutnosť a melódiu so zaujímavými slovenskými textami. Chalani predstavia tvorbu z albumov „GodFail“ a „Tlenie“, no nebudú chýbať ani novinky. Na pódiu uvidíte známe tváre z projektov a kapiel ako Bloody Redemption, Falusoid či Before The Zero Day.

Minor je žilinská úderka vyznačujúca sa moderným ponímaním ťažkého kovu, ktorý má základ v death metale s presahmi do iných žánrov. Každé ich vystúpenie sprevádza živelnosť, ale zároveň aj technická precíznosť a čitateľnosť hudobných štruktúr. Aktuálne pracujú na nových skladbách pre single a nový album, z ktorých niektoré odznejú aj vo Zvolene.