Zvolenský zámok ponúka príležitosť dozvedieť sa viac, ako je bežné. Vydajte sa spoznávať históriu a príbehy tejto dominantnej stavby.

Hradby Zvolenského zámku si od konca 14. storočia pamätajú veselé i krušné chvíle. Po jeho nádvorí a chodbách sa prechádzali uhorské kráľovné a dal ho postaviť sám uhorský kráľ Ľudovít z Anjou. Gotický Zvolenský zámok rokmi menil svoju podobu a z pôvodného komfortného bývania sa menil na vojenskú pevnosť. Aj vďaka zvýšeniu obrany ho Turci, rovnako ako samotné mesto Zvolen, nikdy nedobyli.

Špeciálne sprevádzanie zámkom bude prebiehať na nádvorí a v interiéri zámku, kde zúčastnené deti čaká niekoľko tvorivých úloh a pohybových aktivít. Hravou formou sa zoznámia s výchovou kráľových rytierov a kráľovniných dvorných dám. Dozvedia sa, aké boli rytierske cnosti a vyskúšajú si niektoré zo slobodných umení, ktoré museli v minulosti ovládať synovia aj dcéry bohatých šľachticov. A ak všetky úlohy splnia, budú kráľovsky odmenené.

Program je vhodný pre rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov. Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji alebo na mieste 15 minút pred začiatkom prehliadky (v prípade nevypredania). Doba trvania: približne 1,5 hodiny.