Námet

Príbeh, ktorý sa odohráva v meste Zvolen, nám rozpráva život dvoch mladíkov, ktorí žijú hip-hopom a ich koníčkom je sprejovanie po stenách. Sú praví priatelia na život a na smrť, jeden by sa pre druhého obetoval. Je krásne jarné ráno a Erik sa túla po prázdnych uliciach, je špinavý a zmlátený, šaty má celé roztrhané. Pomalým krokom sa blíži k paneláku, kde býval so svojou sestrou. Pred niekoľkými dňami ju totiž kvôli Martinovi opustil a chcel zažiť život na ulici, ktorý by bol plný slobody a radovánok. Erik nemal so svojou sestrou pekný vzťah, od smrti rodičov sa spolu len hádali alebo nehovorili spolu vôbec a on si myslel, že svojím odchodom ukončí jednu kapitolu. To však netušil, že jeho najlepší kamarát  ho podrazí. Erik a Martin šli na „nočnú akciu“ a vybrali si pre svoje umenie jeden neznámy múr, vybalili všetko potrebné, ale nepočítali stým, že okolo obchádzajú dvaja strážcovia, ktorí sa na nich hneď vrhli. Erik a Martin začali utekať a schovali sa do malej uličky. Erik si pri úteku vyvrtol členok a nemohol chodiť. Martin mu zobral všetky peniaze a nechal ho napospas jeho osudu. Tak teda teraz Erik stojí pred svojím domovom a so sklonenou hlavou musí prosiť o odpustenie.

Už túto stredu sa uskutoční kasting na tento pripravovaný film, ktorého režisérom bude Slavomír Siska v spolupráci so scenáristom Lukášom Buchtom a kameramanmi Romanom Bartošom, Norbertom Halabukom, Václavom Kolenčíkom, Jánom Gregušom a zvukárom Stanislavom Králikom.

Hudbu do tohto filmu pripravilo zvolenské zoskupenie Lepšie časy.

25.5 od 14:00 do 20:00 v City Caffé- Kasting do hlavný úloh + komparz  :
Hlavné úlohy – 2 chalani (vekový priemer 15 – 20 rokov),jedno dievča (18 – 25 rokov) a chlapec (9-13 rokov – prísť aj s rodičmi)

Ľudia nad 15 rokov – priniesť si občiansky preukaz.
Viac info na Facebooku : Hľadajte – Počítaj s tým

ZVonline.sk je mediálnym partnerom filmu.