V júli 2011 dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala 27 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom viac o 7. Pri týchto dopravných nehodách sa 18 osôb zranilo, z toho 2 osoby ťažko. Celková škoda pri dopravných nehodách je odhadnutá na viac ako 125-tisíc eur.

Požitie alkoholických nápojov bolo zistené u 4 vodičov. Z celkového počtu dopravných nehôd 25 zavinili vodiči motorových vozidiel, 1 zavinil vodič nemotorového vozidla a 1 zavinil chodec. Najnehodovejšími dňami boli sobota a nedeľa. Najviac dopravných nehôd sa stalo medzi 13.00 až 17.00 hodinou a medzi 21.00 až 1.00 hodinou v noci. Príčinou 9 dopravných nehôd bolo porušenie základných povinností, príčinou 6 nehôd bol nesprávny spôsob jazdy, 5 vodičov neprispôsobilo rýchlosť jazdy, v 4 prípadoch nedali vodiči prednosť a príčinou 1 nehody bolo nesprávne predchádzanie.

Dopravná nehodovosť v júli 2011 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom výrazne stúpla, preto budú dopravní policajti na cestách v celom Banskobystrickom okrese, vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.