Zatiaľ čo v roku 2009 sa počet dokončených bytov v banskobystrickom kraji vyšplhal na 1532 bytov, v minulom roku toto číslo kleslo o polovicu.

Kým výstavba bytov v Banskobystrickom kraji výrazne napreduje, dokončených je ich stále menej. V období ostatných desiatich rokov bolo v kraji najviac bytov postavených v roku 2009, informovalo o tom banskobystrické pracovisko Štatistického úradu SR. Z územného hľadiska bolo najviac dokončených bytov v okresoch Banská Bystrica (187 bytov), Žarnovica (136 bytov) a Zvolen (128 bytov). V ostatných okresoch kraja bol počet nižší. Najvyššie percento tvorili štvorizbové a trojizbové byty, ďalej to boli päť a viac izbové byty, až napokon to boli dvojizbové a jednoizbové byty a garsónky.

Za rok 2012 sa v kraji začalo s výstavbou 1016 bytov, čo medziročne zvýšilo počet začatých bytov o 2,8% Z územného hľadiska sa byty začali prevažne stavať v okresoch Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Poltár, Zvolen a Veľký Krtíš.

V okrese  Zvolen sa v roku 2012 neznížil len počet dokončených, ale aj rozostavaných bytov. Oproti roku 2011 sa počet dokončených bytov znížil o 193 a počet začatých o 84. Podobne ako v okrese Banská Bystrica aj tu prevládal trend štvorizbových a trojizbových bytov. Prevažnú väčšinu dokončených bytov však tvorili byty v súkromnom sektore (66%) a vo vlastníctve územnej samosprávy to bolo zvyšných 34%.