ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.11.2020

Počasie vo Zvolene: Zrejme sa dočkáme prvého sneženia a mrazy budú na dennom poriadku

Zima sa už naplno hlási o slovo. V najbližších dňoch očakávame samé mrazivé noci a o nič príjemnejšie nebude ani cez deň. Napriek tomu, že nás potešia slnečné lúče, denné teploty len málokedy prekročia hranicu 5 stupňov Celzia. V našom meste sa navyše môžu objaviť aj prvé snehové vločky.

Pondelok (23.11.) bude vo Zvolene spočiatku zamračený, no postupne má oblačnosť ubúdať. K večeru už očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus dva stupne a cez deň sa vzduch ohreje na 6 stupňov Celzia.

Utorok (24.11.) má pretrvávať prevažne jasná obloha a fúkať bude slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude tentokrát pohybovať až okolo  mínus piatich stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 4 stupne Celzia.

Streda (25.11.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -4 až do popoludňajších +7 stupňov.

Štvrtok (26.11.) prinesie ráno množstvo oblačnosti, avšak v druhej polovici dňa už bude prevládať takmer jasná obloha. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 3 stupne.

Piatok (27.11.) bude oblačný. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +1 stupeň Celzia.

Sobota (28.11.) zostane zamračená a počítať treba s tým, že sa na našom území zrejme  vyskytne i prvé sneženie. Slabšie snehové zrážky by nás navyše mali sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať na hodnotu 2 stupne.

Nedeľa (29.11.) má priniesť nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo nuly a cez deň by nemala prekročiť hranicu 6 stupňov Celzia.