ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.4.2019

Počasie vo Zvolene: Záver Veľkej noci zamračený a s dažďom, podobne bude aj v ďalších dňoch

Počas veľkonočných sviatkov sme si užili mnoho slnečných lúčov a príjemné teploty vzduchu. Veľkonočný pondelok nám už ale prinesie mnoho oblačnosti a dažďa. Zamračená obloha nás má sprevádzať aj počas nadchádzajúcich dní a z oblakov sem tam i zaprší.

Pondelok (22.4.) bude vo Zvolene veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť a cez deň dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +6 do popoludňajších 18 stupňov Celzia. V ranných hodinách treba počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (23.4.) má byť prevažne zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 12 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +6 do +8 stupňov.

Streda (24.4.) prinesie mnoho oblačnosti. V ranných hodinách by mal pretrvávať aj slabší dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších  16 stupňov.

Štvrtok (25.4.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, ráno však treba počítať so zväčšenou oblačnosťou, ako aj slabším dažďom. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 22 stupňov. 

Piatok (26.4.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 15 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 25 stupňov Celzia.

Sobota (27.4.) má byť oblačná a s veľkým množstvom dažďových zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.4.) bude v znamení polooblačnej oblohy, ráno a doobeda by sme mali počítať aj s dažďom. Teploty vzduchu očakávame od ranných 10 až do popoludňajších 19 stupňov.