Na prelome mája a júna sa charakter počasia výrazne nezmení. Očakávame prevažne jasnú oblohu a teploty vzduchu sa budú opäť tiahnuť k tropickej 30-ke. Mierne ochladenie by malo prísť počas prvého júnového víkendu.

Pondelok (28.5.) bude prevažne polooblačno, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 25 až 27 stupňov Celzia.

Utorok (29.5.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 27 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od 15 až do 17 stupňov Celzia.

Streda (30.5.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 až do popoludňajších dvadsaťosem stupňov Celzia.

Štvrtok (31.5.) má byť podobný strede, opäť očakávame takmer jasnú oblohu, no tentokrát sa cez deň môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Ranná teplota by mala byť okolo 19 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 26 stupňov Celzia.

Piatok (1.6.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo devätnásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne 27 stupňov.

Sobota (2.6.) má byť slnečná a jasná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 až do popoludňajších dvadsaťštyri stupňov Celzia.

Nedeľa (3.6.) bude zamračená. Ranná teplota vzduchu má byť okolo štrnásť stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu dvadsaťtri stupňov.