ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 26.5.2019

Počasie vo Zvolene: Záver mája oblačný a daždivý, ale s príjemnými letnými teplotami

Posledné májové dni majú priniesť množstvo oblačnosti, ako aj dažďových zrážok a denné teploty vzduchu sa budú v priemere pohybovať okolo dvadsať stupňov Celzia. V úvode júna by sa však už malo vyčasiť. Prvý júnový víkend má pretrvávať polooblačná obloha a zrážky by sa mali vyskytnúť už iba ojedinele.

Pondelok (27.5.) bude vo Zvolene oblačný až zamračený a k večeru očakávame aj dažďové prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvanásť do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Utorok (28.5.) má byť spočiatku polooblačno, postupne sa však zamračí a popoludní nie je vylúčený ani dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 22 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (29.5.) prinesie oblačnú oblohu. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové zrážky či búrky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 19 stupňov.

Štvrtok (30.5.) má priniesť opäť mnoho oblačnosti, v ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj s dažďom. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 16 stupňov Celzia.

Piatok (31.5.) bude zrána v znamení takmer jasnej oblohy, no najmä poobede by už znovu mala prevládať veľká oblačnosť. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 13 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 19 stupňov.

Sobota (1.6.) má byť polooblačná a vyskytnúť sa môže i slabý dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.6.) zostane v znamení polooblačnej oblohy, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať zmenšená oblačnosť. Teploty vzduchu očakávame od ranných 16 až do popoludňajších 23 stupňov.