ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 29.1.2018

Počasie vo Zvolene: Záver januára opäť oblačný, teploty majú postupne klesať

Posledné januárové dni prinesú znovu mnoho oblačnosti. Meteorológovia predpokladajú aj postupné ochladenie a koncom týždňa by sa denné teploty vzduchu mali pohybovať približne okolo nuly.

Pondelok (29.1.) bude spočiatku zamračený, k večeru už očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 až do +3 stupne Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +7 až +9 stupňov Celzia.

Utorok (30.1.) má priniesť jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +5 až +7 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od +2 až do +4 stupne Celzia.

Streda (31.1.) prinesie mnoho oblačnosti a počas večera očakávame aj dažď. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -4 až do popoludňajších plus šesť stupňov Celzia.

Štvrtok (1.2.) bude znovu zamračený a s rannou teplotou plus dva stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus päť stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré by sa mali vyskytnúť i počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (2.2.) má byť zatiahnutý. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia.

Sobota (3.2.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus dvoch až do popoludňajšieho plus jedného stupňa Celzia.

Nedeľa (4.2.) bude polooblačná. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus päť stupňov Celzia a denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. K večeru treba počítať aj so snežením, ktoré by malo pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok.