ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 26.8.2018

Počasie vo Zvolene: Záver augusta prinesie príjemné letné teploty, ale aj prehánky či búrky

Uplynulý víkend cez naše územie prechádzal studený front. Najmä v nedeľu priniesol výrazné ochladenie, ku ktorému sa pridali i početné dažďové prehánky. Leto sa však ešte nekončí. Už od pondelka očakávame oteplenie a denné teploty vzduchu sa budú pohybovať v priemere okolo 23 stupňov Celzia. 

Pondelok (27.8.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačný, k večeru očakávame prevažne jasnú oblohu. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 11 do popoludňajších 22 stupňov.

Utorok (28.8.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 9 až do 11 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (29.8.) bude naďalej slnečná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.8.) prinesie spočiatku takmer jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

Piatok (31.8.) má priniesť mnoho oblačnosti. V poobedňajších a podvečerných hodinách je predpoklad, že sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky a búrky. To všetko pri teplotách od ranných 18 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (1.9.) má byť oblačná a s hrozbou prehánok najmä z rána a k večeru. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvadsaťtri stupňov Celzia.

Nedeľa (2.9.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 18 až do popoludňajších 22 stupňov.