ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.9.2018

Počasie vo Zvolene: Začiatok septembra bude zamračený a s dažďom

Úvod septembra sa bude niesť v znamení premenlivého počasia. Očakávame mnoho oblačnosti a počas niektorých dní musíme počítať aj s dažďovými prehánkami či búrkami.

Pondelok (3.9.) bude vo Zvolene oblačný až zamračený. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 16 do popoludňajších 27 stupňov.

Utorok (4.9.) prinesie znovu oblačnú až zamračenú oblohu a z rána i dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 16 až do 18 stupňov Celzia.

Streda (5.9.) bude polooblačná, ale popoludní sa môžu prejaviť aj dažďové prehánky a búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až do popoludňajších 24 stupňov.

Štvrtok (6.9.) prinesie opäť polooblačnú oblohu, poobede treba počítať aj s dažďom. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Piatok (7.9.) má priniesť mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 16 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 26 stupňov Celzia.

Sobota (8.9.) má byť oblačná a s hrozbou prehánok najmä v čase okolo obeda. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť približne na úrovni 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.9.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov.