Zima znova udrie naplno. Prvé náznaky ochladenia pocítime hneď v úvode nadchádzajúceho týždňa, pričom následne v utorok budú najviac tri stupne Celzia. Pôjde však len o prechodné ochladenie. Od posledného marcového dňa by totiž opäť mali pretrvávať vzhľadom na dané ročné obdobie nadpriemerné denné teploty vzduchu.

Pondelok (27.3.) bude zamračený a spočiatku i daždivý, pričom k večeru možno očakávať prevažne polooblačnú oblohu. Na druhej strane nás potrápi i silný vietor, SHMÚ kvôli nemu vydal aj výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 3 až 5 stupňov nad nulou a denná teplota dosiahne úroveň 9 stupňov Celzia.

Utorok (28.3.) má byť polooblačný, aj keď s príchodom večera by mala pretrvávať takmer jasná obloha. V čase okolo obeda by sa podľa meteorológov mali k slovu dostať i snehové prehánky. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -2 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na +3 stupne Celzia.

Streda (29.3.) prinesie najprv množstvo oblačnosti, v druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať takmer jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne Celzia. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže plus osem stupňov.

Štvrtok (30.3.) má pretrvávať zamračená obloha. K slovu by sa mal dostať i dážď, ktorý zároveň nie je vylúčený ani počas noci zo štvrtka na piatok. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +10 stupňov.

Piatok (31.3.) zostane oblačný, opäť nás potrápia aj dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných siedmich až do popoludňajších štrnástich stupňov.

Sobota (1.4.) prinesie spočiatku polooblačnú oblohu. Následne od obeda až do konca dňa treba počítať s veľkou oblačnosťou a rovnako i dažďom. Denná teplota vzduchu vystúpi na 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou rána, kedy meteorológovia očakávajú polooblačnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 4 stupne nad nulou. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 13 stupňov Celzia.