Žiaľ, horúčavy nás majú sužovať aj naďalej. Teda okrem utorka, kedy následkom prechádzajúceho studeného frontu možno očakávať „len“ 24 °C. Práve v tento deň sa pritom oficiálne začína astronomické leto.

Pondelok (20.6.) má byť jasný, prípadne bude pretrvávať len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 15 až 17 stupňov. V poobedňajších hodinách očakávame až 32 stupňov Celzia. Pre vysoké teploty zároveň SHMÚ vydal i výstrahu prvého stupňa. 

Utorok (21.6.) bude prevažne jasný. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 16 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 24 stupňov.

Streda (22.6.) má byť spočiatku jasná, v čase okolo obeda bude pretrvávať polooblačná obloha, pričom poobede a podvečer možno očakávať zamračenú oblohu. Ráno nám teplomer ukáže 17 stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí najviac na 27 stupňov.

Štvrtok (23.6.) prinesie množstvo oblačnosti, potrápiť by nás zároveň mal aj dážď. Popoludní s vyššou teplotou ako je 28 stupňov určite počítať netreba.

Piatok (24.6.) má pretrvávať slnečná obloha, avšak s výnimkou podvečera a večera. Pre záver dňa SHMÚ predbežne avizuje zamračenú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 33 stupňov.

Sobota (25.6.) síce bude zrána zamračená, no oblačnosť sa veľmi rýchlo rozpadne. Od doobedia až po zvyšok dňa možno podľa meteorológov očakávať polooblačnú oblohu. Dennáteplota vzduchu dosiahne úroveň 34 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.6.) zostane polooblačná, pričom k večeru by mala pretrvávať zamračená obloha. Vylúčené v tomto čase nie sú ani prehánky či dokonca búrky. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 21 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 29 stupňov Celzia.