ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 25.2.2018

Počasie vo Zvolene: Výstrahy pred silnými mrazmi, cez víkend by malo snežiť

Záver februára nám prinesie skutočne mrazivé dni. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami a podľa aktuálnych predpovedí, by nízke teploty mali pretrvávať ešte aj počas prvých marcových dní. Mierne oteplenie by malo prísť až cez víkend, kedy očakávame aj snehové prehánky.


Pondelok 
(26.2.) bude spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -10 až do -12 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav kvôli nízkym ranným teplotám vydali i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí -3 až -5 stupňov Celzia.

Utorok (27.2.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená. Ranná teplota vzduchu má byť od -9 až do -11 stupňov Celzia. Podobne ako aj v pondelok, i pre utorok platí výstraha prvého stupňa, ktorá sa týka nízkych ranných teplôt vzduchu.

Streda (28.2.) prinesie mnoho oblačnosti a z rána aj slabšie sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -12 až do popoludňajších mínus päť stupňov Celzia.

Štvrtok (1.3.) bude v znamení takmer jasnej oblohy a s rannou teplotou okolo mínus trinásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni mínus štyri stupne Celzia.

Piatok (2.3.) má byť zatiahnutý. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo osem stupňov Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne mínus dva stupne Celzia.

Sobota (3.3.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa aj intenzívne snehové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus tri až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia.

Nedeľa (4.3.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. Z rána by sme mali počítať aj s dažďom, v popoludňajších hodinách už očakávame dážď so snehom. Ranná teplota vzduchu má byť okolo dvoch stupňov Celzia nad nulou a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu plus šesť stupňov Celzia.